זה הסיפור על אהבת חייו של הכפיל של אביב גפן ,
על איך הוא גילה שהיא אהבת חייו , ועל מה הוא עשה עם כל זה.

 

קראו לה רננה , והוא הכיר אותה ב"באלקוני" שזה כאילו מרפסת למרות שזה בעצם שם של פאב, אבל הוא הכיר אותה דווקא במטבח, שמה הוא עבד , שמה הוא עובד, ושמה הוא יעבוד עוד הרבה זמן אפילו שהוא נגד , ולמה הוא נגד ? קדם כל בגלל שבאפן כללי הוא נגד , חוץ מזה קשה לא להיות נגד מה שעושים יותר מדי זמן רצוף , בעיקר אם מדובר בלטגן צ'יפס , ועוד יותר בעיקר אם אתה אומן מבוזבז או שאתה חושב שזה מה שאתה כמו שניר חשב , וחושב ויחשוב עוד הרבה זמן עד שהוא לא יעשה משהו שהוא בינתיים לא עושה אפילו שהוא בעד , ולמה הוא בעד ? ככה !
אולי בגלל שהוא הכפיל של אביב גפן .
קשה לו להיזכר עכשיו מה קרה ביום הראשון שלה בעבודה , וגם לא בשני וגם בכלל קשה לו להיזכר בה מהתקופה ההיא אבל זה בגלל שאז הוא עוד לא ידע שהיא אהבת חייו .
חצי שנה היא העבירה לו בונים והוא לה צ'יפסים , חצי שנה הוא פגש אותה ערב ערב וניפרד ממנה בקר בקר בלי בכלל לחשוד שהיא אהבת חייו .
חוץ מזה שקראו לה רננה הוא גם ידע שהיא רק עכשיו הגיעה מאיזה קיבוץ שאיזה רמטכ"ל היה גר בו לאיזה תקופה, ושהיא מזדיינת בלי הכרה , וכשזה מישהו חשוב , לא רמטכ"ל נגיד איזה כוכב רוק אז הם מזדיינים אצלה וכשזה סתם מישהו , נגיד סטודנט , אז אצלו .
אחר כך הסתבר שהוא בכלל הדוד שלה - לא הסטודנט - הרמטכ"ל.
אבל לו - לכפיל של אביב גפן - לא היה אכפת כמה , עם מי ואצל מי היא עושה מה , וזה בגלל שהוא לא ניחש שהיא אהבת חייו , ואפילו אם בטעות הוא כבר היה מתחיל לחשוד, אפילו אז יכול להיות שגם לא היה לו אכפת . למה ? ככה . אולי בגלל שהוא הכפיל של אביב גפן .
גם הוא מה שנקרא, עושה מוסיקה . אבל בכלל בכלל לא כמו של אביב גפן , מספיק שהוא נראה בול כמוהו . הוא - הכפיל , הוא הגיטריסט של " המהפכה המיותרת" , שזו הלהקה הכי בעולם . אובייקטיבי. חוץ ממנו יש גם סולן שהוא הכפיל של פורטיס , אפילו שהוא לא דומה לו בכלל , בסיסטית שהיא גם החברה של הכפיל של פורטיס וגם כפילה של נינה האגן בעצמה , ויש גם מתופף שהוא הכפיל של עצמו והוא לא חבר של אף אחד .
אחלה להקה " המהפכה המיותרת " , רק חבל שכל הזמן הם מתפרקים , וגם בימים שהם לא מפרקים את עצמם והם כבר מתארגנים על איזה הופעה , המשטרה באה ומפרקת להם . ולמה ? אולי בגלל המקומות שהם מופיעים בהם , מקומות עם מלא שכנות זקנות , שכבר בחימום הם מזמינות משטרה , שמגיעה תמיד לקראת סוף השיר השלישי , אבל אולי זה הכל לטובה , כי בעצם יש להם רק שלושה שירים . אולי בעצם יש להם יותר רק שאי אפשר לדעת.
פעם אחרי שהיא כבר עזבה את ה" באלקוני" , והתחילה להתכונן לנסיעה הגדולה, היא באה להופעה שלהם . היא גם חשבה שזו ההופעה הכי הכי של אחלה להקה בעולם , ומרב שכך היא גם השתתפה והשתוללה עוד יותר מהכפיל של פורטיס, שלא דומה לו בכלל אבל משתולל בדיוק כמוהו . כשבאה המשטרה היא גם קצת שמחה שזה ניגמר כי לא נשאר לה כוח. קצת בגלל שלושה שירים שהיא רקדה , אבל בעיקר בגלל שניים וחצי טריפים ושלוש'תרביי משושה שהיא בלעה באותו שבוע בלי הפסקות שינה באמצע.
ההופעה ההיא היא אולי הפעם הראשונה שבטוח עבר לו ההגיג שאולי יכול להיות שהיא אהבת חייו .אבל לא בטוח שהוא שם לב להגיג הזה, ובטוח שלא ראו את זה עליו דרך נייר הכסף שהוא היה עטוף בו - ככה זה בהופעות של "המהפכה המיותרת" .
איך שהגיעה המשטרה היא הסתלקה , מה שבטוח. ורק כשהוא גמר להוריד את התחפושת הוא גילה שהיא נעלמה, ורק אז הוא נהיה מודע להגיג שאולי רק יכול להיות שהיא אהבת חייו , אבל אז היה צריך להרגיע את המתופף , שלא דומה לכלום , ושהתחיל להתעצבן בקול רם על המנייק . לאביב גפן זה בחיים לא היה קורה .
אחר כך לא היו יותר הופעות לאיזה חודשיים , והוא גם לא ראה אותה כל אותו הזמן , ושום דבר מיוחד לא קרה חוץ מזה שהחליפו את התפריט ב"באלקוני" והוסיפו גם פלאטות - אבל גם זה לא מיוחד במיוחד. שאר הזמן הוא ישן , כי הוא אוהב לישון וגם כי לא היה לו משהו יותר טוב לעשות.
עד שיום אחד העיר אותו טלפון . זה היה ממישהי אחרת שהוא חשב אז בטעות שהיא אולי אהבת חייו. היא בדיוק התקשרה אליו להגיד לו שהיא לא, ושהוא דווקא נחמד ואינטליגנטי ומוכשר ואפילו טוב לב וכל זה , אבל זה שהוא ישן כל הזמן זה מעלה לה את הסעיף , ויותר מזה זה גם מעיד על משהוא שהיא לא יכולה בדיוק להגדיר אבל זה בטוח לא משהוא שתצמח ממנו אהבת חיים .
את כל זה היא אמרה לו בשתיים בצהרים וזה השאיר אותו בבעיה , למה לא היה לו מה לעשות עד שש שזה השעה שהוא רגיל להתעורר בשביל ללכת לטגן צ'יפס ובזמן האחרון גם פלאטות . הוא לא הצליח להירדם חזרה אבל דווקא משמחה , כי הסתבר לו שהוא לא באמת אהב את מי שהוא רק חשב בטעות שהיא אהבת חייו . אז באה לו הקלה, ועם ההקלה הזו הוא יצא החוצה , ועוד לפני שהוא גמר להתרגל לסנוור , הוא ראה עוד פעם. לא את אהבת חייו לשעבר , המזויפת , אלה את זו לעתיד , זו שהוא עוד לא ידע שהיא כזו , וגם בפעם הזו הוא לא גילה , למה שהיא הייתה עם מישהו עם פרצוף של מניאק , וזה היה מרחוק, והוא עוד היה מסונוור , ככה שזה לא נחשב.
מאז נשארו לו רק פעמיים לפגוש אותה .
פעם את כשאהבת חייו המזויפת , זו שהודיעה לו בטלפון שהיא לא, התחרטה , אולי משעמום ואולי מכל סיבה אחרת , והחליטה שהיא כן , וגם הזמינה אותו , בלי בכלל לחשוד , לבוא ולהיפרד מרננה, שגם היא הכירה אותו ואותה מה"באלקוני" .
רננה כבר הייתה בדרכה לטיול הגדול עם כרטיס בכיוון אחד למיאמי . הם הגיעו בדיוק באמצע שהיא עשתה לעצמה קרחת . פטפטו קצת על כמה מגניב הולך להיות לה שמה במיאמי איפה שמישהו שאולי זוכר אותה יסדר לה עבודה ובאמצע הוא היה צריך ללכת למה שכבר נהיה רבע לשבע וצ'יפסים לא נהיים צ'יפסים בלי שהוא יתערב ולא כל שכן פלאטות .
בדרך ל"באלקוני" הוא חשב על איך זה שהיא, רננה עושה כל מה שבא לה שזה בעצם דיי דומה לכל מה שבא לו רק שהוא לא עושה עם זה כלום .
הפעם האחרונה הייתה כשהיא חזרה מאמסטרדם לביקור מולדת , והוא ואהבת חייו המזויפת הסיעו אותה חזרה לשדה התעופה באוטו של אימא שלה , של המזויפת.
בדרך חזרה ההיא לא הפסיקה לדבר על המצב של רננה, וכמה זה עצוב וכל זה , והוא רק ענה ב"כן" ו"מה?" מזדמנים , ובינתיים תוך כדי שהוא מסתכל מהחלון נהייתה לו התגלות , מן הארה כזאת , שהיא רננה , היא היא אהבת חייו האחת והיחידה , וההתגלות הזאת עשתה לו צמרמורת בכל הגוף , וככה גילה הכפיל של אביב גפן מי אהבת חייו. וכשנרגעה לו הצמרמורת באה לו מחשבה על איזה קוקסינל הוא שהוא לא אמר לה שהיא אהבת חייו , ושהוא יכול לבוא אתה אם היא רוצה, ושמותר לה גם להישאר פה אתו אם בא לה , ושלא תדאג , ושהוא יעזור לה , ושהכל יהיה בסדר מעכשיו כשהוא שומר עליה, וגם המחשבה הזאת עשתה לו צמרמורת , ואחריה באה לו עוד מחשבה , שכבר רבע לשבע ושהוא מאחר לעבודה , ושלא מתאים לאחר בעיקר עכשיו שבדיוק התחלפו הבעלים , וזה מה שהכפיל של אביב גפן חשב כשהוא גילה מי אהבת חייו .
אבל הכי באה לו ההתרגשות שסוף סוף הוא מצא את אהבת חייו ושהוא מסוגל לזה , ושהוא התנסה בזה , ושהוא מרגיש את כל זה .
אחרי זה ב"באלקוני" התברר לו שהוא סתם נלחץ , ושמהיום פותחים רק בשמונה , בגלל הבעלים החדשים ושבכלל קוראים לו , למקום של המטבח שלו מעתה " הגזוזטרה " ואפילו שקוראים לו ככה , ואולי דווקא בגלל זה , לא בא אף פאציינט באותו הערב. לחברים של הבעל הבית הקודם לא היה כבר למה לבוא , ולחדש לא היו בכלל חברים.
אבל לו , לכפיל של אביב גפן לא היה אכפת מכל זה . הוא היה שקוע במחשבות על אהבת חייו האחת והיחידה , ועל כמה היא קטנה ורחוקה, ושהוא אף פעם לא יראה אותה יותר, ומדי פעם הם התערבבו גם ברגשות , והוא נהיה מלנכולי , ואחרי זה הוא חשב שאולי עכשיו שיש לו אהבת חיים אז הוא כבר מספיק רגיש לכתוב שיר , והוא כתב שיר מה זה יפה , שיר מכל הלב שזה אף פעם עוד לא קרה לו . אז הוא כתב אותו על מפית , שעוד היה מודפס עליה " באלקוני" ולא "הגזוזטרה" .
אחרי זה היה צריך לחכות עוד חודשיים עם בעל בית חדש ומתוסכל , עד שהמהפכה המיותרת יתאחדו , ויחד עם הגיטרה החשמלית הוא הביא לחזרה הראשונה שלהם גם את המפית , ואיך שכולם הגיעו הוא הקריא להם את השיר על אהבת חייו הקטנה והרחוקה הנמצאת אי שם באמסטרדם , והוא הקריא אותו ברגש וזה רק חיזק לו את אהבתו אליה , וזה רק חיזק את ההקראה, ואז הוא גמר , ונהיה שקט , ואף אחד לא ידע מה להגיד , עד שלא הייתה ברירה והם, הכפיל של פורטיס , והחברה שלו , והמתופף שלא דומה לכלום , הם אמרו לו שזה חרא של שיר ושאפילו אביב גפן לא היה כותב כזה שיר מתבכיין.